مهاجران استرالیا

بالاخره رسیدیم

بالاخره رسیدیم

اما چطوری ؟ بهتون ریز به ریز میگم :

قسمت اول :

ساعت ۳ صبح جمعه پس از خداحافظی از اقوام (با سرو انواع آبغوره و آبلیمو و ....) به کانتر الاتحاد رفتیم و بار مجاز هم نفری ۲۰ کیلو و بار ما هم ۷۲ کیلو - از شانس خوبمون شرکت الاتحاد نفری ۱۰ کیلو جایزه داده بود و با این حال ۱۲ کیلو اضافه داشتیم که کارمند کانتر ۶ کیلو رو بخشید و ۶ کیلو دیگر را اضافه بار دادیم که میشد از قرار هر کیلو ۱۶۶۰۰ تومان چیزی حدود ۱۰۰هزار تومن . من اصولم آدم خوش شانسی هستم ولی در این  مورد واقعا تعجب کردم که بدونید تو این پرواز ۳۰۰ نفره فقط و فقط ۳ نفر کارت پرواز ابوظبی تا بریزبین شون آماده نشده بود که من هم جز اون سه نفر بودم البته مسئله مهمی نبود چون تو ابوظبی راحت گرفتمش.

ساعت ۷و نیم رسیدیم ابوظبی فرودگاه آنچنان بزرگی نبود (من فقط از طراحی سقفش خوشم اومد) دو سه  ساعتی گشت و گذار کردیم و ساعت ۱۰ و خورده ای ابوظبی را به مقصد بریزبین ترک کردیم ولی بعدا متوجه شدیم که تو سنگاپور باید پیاده بشیم تا هواپیما رو علاوه بر سوخت گیری تمیز هم بکنند.

دیگه نمیدونم چه ساعتی رسیدیم سنگاپور چون از بس که تو این مدت ساعت رو جلو کشیدیم دیگه داره از دستم میفته. ولی میدونم ساعت ۱۰ شب به وقت محلی بود. فرودگاه سنگاپور واقعا زیبا و تمیز بود من فرودگاههای زیادی رو مثل پاریس ،بارسلونا ، رم و میلان رو دیده بودم ولی این واقعا چیز دیگری بود پیشنهاد می کنم اگر با سایر پرواز ها میایید اگر چند ساعتی تو سنگاپور باشید زیاد اذیت نخواهید شد. پس از یک ساعت دوباره سوار هواپیما شدیم و دیگر ساعت ۸ و نیم صبح به بریزبین رسیدم فرودگاه بدی نبود . در فرودگاه سنگاپور یا در هواپیما برگه ای به آدم می دهند که باید مشخصاتمون رو توش بنویسیم. در بخش دیگر این برگه چند سوال مهم هست که آیا این موارد را همراه خود دارید یا نه که جوابها بصورت بلی خیر هست (مثل غذا - دارو - سیگار - الکل - بذر - پول و ... ) - به محض وارد شدن به فرودگاه در زمان مهر کردن پاسپورت اون برگه رو هم مهر می زنند و بهتون میدهند و بعد میرید بارهاتون رو از روی ریل بر می دارید در حین انتظار برای بارها آقا سگه هم میاد کمی بو تون می کنه که یه وقت زبونم لال اهل مواد و قاچاق و ... نباشید.

بارهاتون رو گرفتید میرید تو صف گمرک و منتظر میشید تا مامور گمرک به حساب و کتابتون برسه. معمولا هم اون آیتمهایی رو که گفتید دارم رو بیشتر چک می کنه. متاسفانه من از فرودگاه ابوظبی ۴ بوکس سیگار گرفتم از قرار بوکسی ۱۰ هزار تومان (که تهران ۲۰ هزار تومن بود)ولی نفری ۲۵۰ نخ یا بعبارتی یک بوکس و دو پاکت برای هر نفر مجاز هست و مطابق با قانون مسخره استرالیائی اگر کسی بیش از این مقدار بیاورد باید گمرک کل سیگارهای همراه خود را پرداخت کند نه فقط بخش مازاد آن را. مثلا من می بایست گمرک ۴ بوکس را میدادم . پس توصیه ام به سیگاریهای محترم اینه که فقط و فقط نفری یک بوکس و ۲ پاکت با خودتون بیارید البته بگم که با احتساب گمرک از قیمت اینجا به صرفه تره.خاطره جالبه دیگه اینه که من نیم کیلو چای سبز با خودم اورده بودم که مامور گمرک یک نگاهی بهش کرد و خیلی جالب بود که پهنش کرد و شروع کردن به پاک کردن اون و چند تا شاخه کوچک اون را جدا کرد و بهم پسش داد. دقیقا مثل رفتاری که مامورهای گمرک ایران می کنند!!!! .

از اونجا اومدیم بیرون و دوست بسیار خوبم (پویای عزیز) اومد دنبالمون و از اونجائی که من کلی تمرین کرده بودم که یک وقت دم ماشین نرم از در سمت راست سوار شوم این مورد با موفقیت پایان یافت. پس شما هم از همین الان تمرین کنید.

دستم خسته شد خواب هم گرفت

فردا بقیه رو مینویسم تصمیم دارم کل اقلام سوپری که دیروز خریدیم رو بنویسم که قیمت هم دستتون بیاد.

تا فردا

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۸/۱۹ساعت 16:30  توسط رضا رهنما  |